rolety venkovní (exteriérové)

 

4 letá záruka

Venkovní rolety CLIMAX dokonale zastíní Váš interiér, ale současně, díky průduchům mezi jednotlivými lamelami, nepřicházíte o možnost pouštět denní světlo do místnosti či větrat. Pokud chcete místnost dokonale zastínit, jednoduše lamely dovřete. Rolety CLIMAX chrání okna před nepříznivým počasím a UV zářením.
Velikou výhodou venkovních rolet je zvýšení bezpečnosti vašeho domu. Roletu je možné opatřit závěsy, které ve spojení s motorickým ovládáním zabraňují nadzvednutí pancíře. Představují tak nesnadnou překážku pro zloděje a dobrou ochranu proti vloupání. Pokud si chcete pořídit venkovní rolety například na chalupu, lze dodat i uzamykatelné rolety, které ochranu objektu ještě zvyšují.
Rolety snižují hlučnost z okolí, což oceníte zejména tehdy, pokud bydlíte u rušné silnice. Při použití venkovních rolet Vás nic nebude rušit a zajistí Vám i Vašim dětem dokonale klidný spánek v tichu a úplné tmě i během dne. Kvalitní spánek je základem našeho každodenního odpočinku. Únava z nespavosti startuje ztrátu potřebné energie a oslabuje obranyschopnost Vašeho těla.

Venkovní rolety představují jeden z nejlepších a také nejpoužívanějších způsobů stínění rodinných domů či bytů. Lze je využít nejen jako ochranu proti slunci, ale i jako další překážku před únikem tepla skrz okenní otvor. V létě zabraňují přehřívání interiéru a dokážou snížit teplotu až o 7 °C, v zimě naopak fungují jako tepelná izolace a dokážou snížit tepelné ztráty až o 11 %.

Rolety s přiznaným boxem

Předokenní rolety s různým tvarem horního boxu jsou nejlepším řešením, pokud při rekonstrukci nebo stavbě nechcete zasahovat do fasády a oken domu. Roleta se snadno namontuje přímo před okno, bez nutnosti stavebních úprav.

Rolety s podomítkovým boxem

Venkovní rolety v podomítkovém provedení jsou umístěny v boxech, které jsou zcela schovány pod fasádou budovy a jsou při pohledu na dům neviditelné. Tento typ rolet je ideální, pokud uvažujete o nový fasádě či stavíte dům.

Rolety do stavebních překladů

Rolety do stavebních překladů jsou umístěny do připravený roletový schránky, která je součástí stavebních překladů. Podle typu překladu se používají rolety bez horního boxu, nebo s boxem. Roletový překlad je zabudován již v průběhu hrubý stavby nad okno a je zcela schován pod fasádou domu.

venkovní rolety - s přiznaným boxem

Venkovní rolety s viditelným boxem jsou rolety, kde je box pro navíjení lamel zvenčí budovy viditelný. Barvu boxu a vodících lišt si zvolíte z naší široké barevné škály. Nabízíme několik typů a barev lamel a spoustu typů boxů. Všechny typy lamel jsou vhodné do rolet s přiznaným boxem.

Instalují se do okenního otvoru nebo na fasádu. Jsou tedy vhodné i pro dodatečnou montáž na stávající okna. Pro jejich instalaci není nutná stavební příprava v době výstavby domu. Roleta obsahuje dvoudílný hliníkový box, kde přední odnímatelná část slouží jako revizní klapka. Pancíř, který je tvořen z lamel, je po stranách fixován ve vodících lištách. Box, který je viditelný z vnější strany domu, můžete vybírat z více typů - zkosený (20°, 45° nebo 90°), kulatý, čtvrtkulatý. Jedná se o boxy z válcovaného plechu. Jejich barvu můžete volit ze široké nabídky barevné škály RAL.


Venkovní rolety s přiznaným boxem je možné realizovat i ve speciálním provedení:

  1. Výklopná roleta, která obsahuje vodící lišty vybavené speciálními panty. Tento typ je vhodný pouze pro předokenní provedení.
  2. Roleta kombinovaná s integrovanou sítí proti hmyzu. V jednom boxu je instalována hřídel pancíře i hřídel pro rolovací síť. Oba systémy jsou fixovány ve vodicích lištách.
  3. Dvě nebo tři rolety spojené do jednoho boxu, kde každá roleta je ovládaná samostatně, nebo společně. Jde o ideální řešení pro řadu oken vedle sebe.
  4. Roleta s lamelou s_onro® - speciální jemná hliníková lamela o rozměrech 10 x 7,8 mm. I ve stínicí poloze je možné roletu nastavit tak, že propouští až 21 % světla do interiéru ve dne je přes staženou roletu možno vidět z místnosti ven, ale vnitřní prostor je dokonale chráněn před zvědavými pohledy zvenčí.
  5. Roleta s extrudovaným horním boxem, který se vyznačuje větší pevností, stabilitou a přesností než box z válcovaného plechu.

Pro venkovní rolety je možné použít ovládání manuální (šňůra či páska s navíječem, klika s převodovkou nebo pružinová protiváha), mobilní (motorické, řízené chytrým mobilním zařízením), vypínačem (motorické, řízené jednoduchým elektricko-mechanickým vypínačem), ovladačem (motorické, řízené dálkovým ovladačem).


Boxy se instalují do okenního otvoru nebo na fasádu. Jsou tedy vhodné i pro dodatečnou montáž na stávající okna. Pro jejich instalaci není nutná žádná stavební příprava. Všechny tvary boxů jsou vhodné pro provedení s integrovanou sítí proti hmyzu. Boxy jsou vyrobeny z kvalitního válcovaného nebo extrudovaného hliníku. Box je dvoudílný a jeho přední část je odnímatelná. Zajišťuje tak přístup pro případné servisní zásahy. Pancíř, který je tvořen lamelami, je po stranách fixován ve vodících lištách. Barvu rolet můžete volit ze široké nabídky barevné škály RAL a jejich vzhled můžete dokonale sladit s Vaší fasádou.

 

Tvary boxů předokenních rolet

Výklopná venkovní roleta

3 venkovní rolety spojené do 1 boxu

venkovní rolety - s podomítkovým boxem

Pokud přemýšlíte o výstavbě nového domu nebo o jeho rekonstrukci, je vhodné počítat s roletami v podomítkovém provedení již ve fázi projektu. Lamely se rolují do skryté schránky, čímž jsou zachovány čisté linie domu.

U tohoto provedení jsou po vytažení rolety viditelné pouze vodící lišty, které se připevňují na rám okna nebo do ostění a revizní klapka. Lamely pancíře mohou být vyrobeny z hliníku (vyplněny polyuretanovou pěnou), nebo z plastu. Všechny lamely z nabídky jsou vhodné do podomítkového provedení venkovních rolet.


1. Rolety s hliníkovým podomítkovým boxem se instalují nejčastěji nad okenní otvor. Jsou určené pro novostavby nebo domy v rekonstrukci. Pro jejich instalaci je nutná stavební příprava v době výstavby domu či rekonstrukce. Podomítková roleta se skládá z roletového pancíře (spojené lamely sloužící ke stínění), horního boxu a hliníkových vodících lišt. Horní box může být nebo hranatý 90° nebo zkosený 20°. Box je z válcovaného hliníku, kde je přední strana opatřena polystyrenem s lepidlem a perlinkou. Revizní klapka pro případné servisní zásahy se nachází ve spodní části boxu, na venkovní straně budovy.


2. Rolety s plastovým podomítkovým boxem se instalují nad okenní rám. Jsou určené pro novostavby nebo domy v rekonstrukci. Pro jejich instalaci je nutná stavební příprava v době výstavby domu. Roletový box je spojen s rámem okna a instaluje se společně s ním do okenního otvoru. Podomítková roleta se skládá z roletového pancíře (spojené lamely sloužící ke stínění), horního plastového boxu a vodících lišt (plastových nebo hliníkových). Box rolety je hranatý 90°. Dvě revizní klapky, které se nacházejí v interiéru budovy (spodní, vnitřní). Pokud se rozhodnete zaomítat vnitřní stranu boxu (v interiéru), využijete spodní revizní klapkku. Součástí boxu je jeho účinné zateplení polystyrenem.


3. Speciální provedení rolet.
Výklopná roleta, která obsahuje vodící lišty vybavené speciálními panty. Tento typ je vhodný pouze pro předokenní provedení. Roleta kombinovaná s integrovanou sítí proti hmyzu. V jednom boxu je instalována hřídel pancíře i hřídel pro rolovací síť. Oba systémy jsou fixovány ve vodicích lištách. Dvě nebo tři rolety spojené do jednoho boxu, kde každá roleta je ovládaná samostatně, nebo společně. Jde o ideální řešení pro řadu oken vedle sebe. Roleta s lamelou s_onro® speciální jemná hliníková lamela o rozměrech 10 x 7,8 mm i ve stínicí poloze je možné roletu nastavit tak, že propouští až 21 % světla do interiéru ve dne je přes staženou roletu možno vidět z místnosti ven, ale vnitřní prostor je dokonale chráněn před zvědavými pohledy zvenčí. Roleta s extrudovaným horním boxem, který se vyznačuje větší pevností, stabilitou a přesností než box z válcovaného plechu.


Pro venkovní rolety je možné použít ovládání manuální (šňůra či páska s navíječem, klika s převodovkou nebo pružinová protiváha), mobilní (motorické, řízené chytrým mobilním zařízením), vypínačem (motorické, řízené jednoduchým elektricko-mechanickým vypínačem), ovladačem (motorické, řízené dálkovým ovladačem).

 

Venkovní roleta s podomítkovým boxem

Rrealizace 1

Realizace 2

 

 

venkovní rolety - do stavebních překladů

Venkovní rolety je možné montovat do speciálních stavebních překladů. Jedná se o velice čisté a elegantní řešení, kdy se roletový systém stává součástí stavby. Roletové překlady se instalují během výstavby domu. Je tedy nutné počítat s roletami již ve fázi projektu. Do rolet instalovaných ve stavebních překladech jsou vhodné všechny typy lamel z naší nabídky.

1. Rolety do překladů HELUZ. Ve stavebním překladu je zabudovaná hliníková lišta, do které se upevňují držáky pro hřídel rolety. Vodící lišty jsou hliníkové a volit můžete mezi umístěním na ostění, nebo lišty, které jsou do ostění zapuštěné a jsou tak z čelního pohledu skryté. Prostor v překladu uzavírá revizní klapka sloužící k případným servisním zásahům.


2. Rolety do dalších typů stavebních překladů. Roletový systém se instaluje do prostoru ve stavebním překladu. Vybírat můžete mezi dvěma typy boxů – hranatý 90° nebo se zkosením 20°. Ve spodní části horního boxu se nachází revizní klapka pro případné servisní zásahy. Vodící lišty jsou hliníkové a volit můžete mezi umístěním na rámu okna nebo na ostění.


3. Speciální provedení.
Výklopná roleta, která obsahuje vodící lišty vybavené speciálními panty. Tento typ je vhodný pouze pro předokenní provedení. Roleta kombinovaná s integrovanou sítí proti hmyzu. V jednom boxu je instalována hřídel pancíře i hřídel pro rolovací síť. Oba systémy jsou fixovány ve vodicích lištách. Dvě nebo tři rolety spojené do jednoho boxu, kde každá roleta je ovládaná samostatně, nebo společně. Jde o ideální řešení pro řadu oken vedle sebe. Roleta s lamelou s_onro® speciální jemná hliníková lamela o rozměrech 10 x 7,8 mm i ve stínicí poloze je možné roletu nastavit tak, že propouští až 21 % světla do interiéru ve dne je přes staženou roletu možno vidět z místnosti ven, ale vnitřní prostor je dokonale chráněn před zvědavými pohledy zvenčí. Roleta s extrudovaným horním boxem, který se vyznačuje větší pevností, stabilitou a přesností než box z válcovaného plechu.


Pro venkovní rolety je možné použít ovládání manuální (šňůra či páska s navíječem, klika s převodovkou nebo pružinová protiváha), mobilní (motorické, řízené chytrým mobilním zařízením), vypínačem (motorické, řízené jednoduchým elektricko-mechanickým vypínačem), ovladačem (motorické, řízené dálkovým ovladačem).

 

Roleta do stavebního překladu

Roleta do překladu HELUZ

Roleta do překladu HELUZ realizace

exteriérové
okenní
rolety 4 letá záruka CLIMAX

nabídka služeb

Tyto stránky jsou orientovány na zákazníky nejžádanější typy stínící techniky. V případě, že Vám tato nabídka nepostačuje, vyberte si požadovaný typ produktu v galerii výrobce společnosti SERVIS CLIMAX, a.s.


Bezplatné zaměření, odbornou montáž i záruční a pozáruční servis Vámi vybraného produktu následně zrealizuji.

Výběr se seznamu realizací:

  •   Státní ústav kontroly léčiv (SÚKL), Praha 3.
  •   Galerie Mánes, Praha 1.
  •   MŠ v areaálu SAPA, Praha 4 - Libuš.
  •   Rodinné domy Dolní Břežany, Dolní Jirčany, Praha 4 - Braník...
  •   Byty po celé Praze a okolí.